I wskaźnik poziomu paliwa :)
Jeśli chcesz zostać dobrym kierowcą, musisz się do tego dobrze przygotować.
Wyuczone na pamięć odpowiedzi na pytania egzaminacyjne nie wystarczą.
Musisz doskonale zrozumieć i potrafić zastosować przepisy ruchu drogowego w praktyce.
Ośrodek Szkolenia Kierowców
SZCZEPANIAK szkolenie z charakterem
profesjonalnie Ci w tym pomoże!
Wyuczone na pamięć odpowiedzi na pytania egzaminacyjne nie wystarczą.
Musisz doskonale zrozumieć i potrafić zastosować przepisy ruchu drogowego w praktyce.
Ośrodek Szkolenia Kierowców
SZCZEPANIAK szkolenie z charakterem
profesjonalnie Ci w tym pomoże!
Wysoki poziom szkolenia
gwarancją sukcesu!
98-200 Sieradz,ul. Al.Pokoju 11c
tel.506 057 350 , 506 173 345
gwarancją sukcesu!
98-200 Sieradz,ul. Al.Pokoju 11c
tel.506 057 350 , 506 173 345
Chcesz wiedzieć więcej?
Wejdź na www.oskszczepaniak.pl30 wrz 2011
28 wrz 2011
19 wrz 2011
NIE ZASUWAM - PRĘDKOŚĆ ZABIJA !! Przyłącz się do akcji !!
Prędkość jest głównym czynnikiem mającym wpływ na tragiczne skutki wypadków drogowych.
Ze wstępnych danych Systemu Ewidencji Wypadków i Kolizji (SEWiK) na dzień 15 stycznia 2010., w 2009 roku wypadki spowodowane niedostosowaniem prędkości do warunków ruchu, stanowiły 31% wszystkich zarejestrowanych wypadków (10910), w których zginęło 1432 osób (46% wszystkich ofiar śmiertelnych), a 15876 zostało rannych (34%).
Jednym z głównych priorytetów działań Ministerstwa Infrastruktury , Sekretariatu Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego jest działanie na rzecz ograniczania wypadków spowodowanych nadmierną prędkością.
Kampania "Prędkość zabija. Włącz myślenie" ma uzmysłowić wszystkim, że poprawa bezpieczeństwa drogowego w Polsce może nastąpić dopiero wtedy, gdy zmieni się świadomość wszystkich użytkowników dróg, a kierowcy zrozumieją, że wypadek jest konsekwencją naszych osobistych decyzji.
Celem kampanii jest :
- Zwrócenie uwagi publicznej na problem zagrożeń, jakie stwarza jazda z nadmierną prędkością.
Egzaminy w WORD Sieradz - soboty
Niżej zamieszczam terminy egzaminów w soboty, gdyż otrzymujemy sporo maili z zapytaniem, kiedy można zdawać w soboty.
10, 24 września 2011;
8, 22 października 2011;
5, 19 listopada 2011;
3, 17 grudnia 2011
Chętnych na doszkalanie w tych terminach lub na godziny dodatkowe przed egzaminem odsyłamy pod nr tel. 506 057 350 ( instr. prowadzący ).
Posiadamy jeszcze wolne terminy w tych
dniach!!
Więcej szczegółowych informacji na stronie WORD Sieradz na www.wordsieradz.pl
17 wrz 2011
WORD Sieradz
Sieradzki WORD już pełną gębą w XXI wieku. Ośrodek, w którym głównie egzaminowani są kandydaci na kierowców ma nową siedzibę, a dzięki temu i nowocześniejsze rozwiązania z myślą i o petentach i o załodze.
Ci pierwsi mogą się cieszyć już na "dzień dobry", bo stary plac manewrowy zamieniono tu na obszerny parking. Za drzwiami jest z kolei recepcja, poczekalnia, bar i co najważniejsze, nowoczesne biuro obsługi klienta. Egzamin można teraz obserwować jedynie w poczekalni, plac manewrowy pokazuje system kamer. - Poprzednio wszyscy mogli uczestniczyć w egzaminach stojąc przy placu manewrowym. To nie zawsze było dobrze odbierane przez osoby zdające, bo wywoływało u nich dodatkowy stres. Tę część placu oddzielimy tylko dla zdających - mówi dyrektor Henryk Waluda.
"Sieradzki WORD świetny"
Dla załogi będzie przede wszystkim możliwość pracy w nowych salach naszpikowanych elektroniką. Służbowe auta nie stoją już pod chmurką i nie ma też potrzeby jazdy na drugi plac egzaminacyjny przy siedzibie policji. Witold Stępień, marszałek województwa - to tutaj powinniśmy sobie uświadomić, jak korzystać z dróg, jak jeździć bezpiecznie. To powinien przekazywać ośrodek, ten w Sieradzu robi to świetnie - chwali WORD marszałek województwa. Modernizacja Ośrodka trwała blisko rok. Łącznie z wykupem nieruchomości kosztowała 5,3 mln zł.
Źródło: nasze.fm
16 wrz 2011
Najczęściej popełniane błędy podczas egzaminu w WORD.
Witam,
niżej zamieszczam jedne z najczęściej popełnianych błędów podczas egzaminu praktycznego w WORD:
niżej zamieszczam jedne z najczęściej popełnianych błędów podczas egzaminu praktycznego w WORD:
- zbyt duża odległość od prawej krawędzi jezdni podczas jazdy,
- brak umiejętności oceny odległości i prędkości innych pojazdów,
- zbyt późne sygnalizowanie zmiany zamiaru pasa ruchu ( włączenie kierunkowskazu wraz z ruchem kierownicy ),
- zmiana pasa ruchu mimo linii ciągłej,
- lekceważenie znaków poziomych ( linie, strzałki kierunkowe ) i pionowych,
- rozpoczynanie skrętów w lewo z niewłaściwych pasów,
14 wrz 2011
Egzamin na prawo jazdy kat. B - przygotowanie się do jazdy
Powyższy film przedstawia prawidłowe przygotowanie się do jazdy. Nauka jazdy to nie tylko jazda samochodem, ale także nauka odpowiedniego ustawienia konkretnych elementów potrzebna podczas egzaminu na prawo jazdy.
Znak B-20 STOP
B-20 ( STOP ) |
Znak B-20 ( STOP) oznacza:
1. zakaz wjazdu na skrzyżowanie bez zatrzymania się przed drogą z pierwszeństwem,
2. obowiązek ustąpienia pierwszeństwa kierującym poruszającym się tą drogą.
Zatrzymanie powinno nastąpić w wyznaczonym w tym celu miejscu, a w razie jego braku - w takim miejscu, w którym kierujący może upewnić się, że nie utrudni ruchu na drodze z pierwszeństwem.
Znak B-20 umieszczony w obrębie skrzyżowania dotyczy tylko najbliższej jezdni, przed którą został ustawiony. Przepisy stosuje się odpowiednio do znaku B-20 umieszczonego przed torowiskiem pojazdów szynowych lub w innych miejscach przecinania się kierunków ruchu.9 wrz 2011
Nie będziesz musiał mieć prawa jazdy!
Wystarczy dowód osobisty lub paszport, by policjant mógł sprawdzić dane kierowcy podczas kontroli. Szef MSWiA - Jerzy Miller - zapowiedział, że po wyborach parlamentarnych zostanie przedstawiony projekt znoszący obowiązek posiadania praw jazdy i dowodów rejestracyjnych pojazdów.
MSWiA chce, by dowód osobisty wystarczył policjantowi do kontroli TVN24 |
Obecnie kierowcy, podczas jazdy samochodem, oba dokumenty muszą mieć przy sobie. Projektowane przepisy - dotyczące ewidencji pojazdów oraz kierowców - zakładają, że kierujący samochodem będzie się musiał wylegitymować jedynie dowodem osobistym lub paszportem, a pozostałe informacje policjant sprawdzi w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK).
7 wrz 2011
Znak D-40 "strefa zamieszkania" i D-41 "koniec strefy zamieszkania"
D-40 |
Zgodnie z art. 2 ustawy z 20.06.1997r. Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. Nr 108, poz. 908 z późn. zmianami) "strefa zamieszkania" jest to obszar obejmujący drogi publiczne lub inne drogi, na którym obowiązują szczególne zasady ruchu drogowego, a wjazdy i wyjazdy oznaczone są odpowiednimi znakami drogowymi.
Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 31.07.2002r. w sprawie znaków i sygnałów drogowych (Dz. U. Nr 170, poz. 1393), określa w § 58 definicję znaku D-40 "strefa zamieszkania". Z przepisu tego wynika m.in., że umieszczone w tej strefie urządzenia i rozwiązania wymuszające powolną jazdę (np. progi zwalniające) mogą nie być oznakowane znakami ostrzegawczymi. Szczególne zasady ruchu drogowego, o których mowa w definicji "strefy zamieszkania", to m.in;- prawo pieszego do korzystania z całej szerokości drogi i pierwszeństwo przed pojazdami,
- możliwość korzystania z drogi przez dziecko w wieku do 7 lat, bez opieki osoby starszej,
- prędkość dopuszczalna pojazdu lub zespołu pojazdów w strefie zamieszkania wynosi 20 km/h,
- zakaz postoju w strefie zamieszkania w innym miejscu niż wyznaczone w tym celu.
Z powyższego zapisu wynika, że w przypadku braku wyznaczonych miejsc do postoju pojazdów, parkowanie w strefie zamieszkania jest niedopuszczalne.
D-41 |
D-41"koniec strefy zamieszkania".
Jeśli wylot ze strefy jest jednocześnie skrzyżowaniem z inną drogą publiczną, nie stosuje się poza znakiem D-41 "koniec strefy zamieszkania", znaku określającego pierwszeństwo na tym skrzyżowaniu. Wyjeżdżając ze strefy włączamy się bowiem do ruchu. Zachowujemy się wiec tak, jak przy wjeżdżaniu na drogę z nieruchomości, czy obiektu przydrożnego: zachowujemy szczególną ostrożność i ustępujemy pierwszeństwa innemu pojazdowi i uczestnikowi ruchu.
2 wrz 2011
Zakaz skrętu w lewo B-21, a zakaz zawracania B-23
Zakaz skrętu w lewo zabrania skręcania w lewo oraz zabrania zawracania. Zakaz wyrażony znakiem B-21 obowiązuje na najbliższym skrzyżowaniu. Znak B-21 znajdujący się w obrębie skrzyżowania dotyczy tylko najbliższej jezdni, przed którą został umieszczony. Umieszczona pod znakiem B-21 tabliczka T-22 wskazuje, że znak nie dotyczy rowerów jednośladowych skręcających na drogę dla rowerów lub wyznaczony na jezdni pas ruchu przeznaczony dla tych pojazdów.
Znak zakaz zawracania ( B-23 ) różni się od zakazu skrętu w lewo, gdyż obowiązuje on nie tylko na najbliższym skrzyżowania ale od miejsca ustawienia do najbliższego skrzyżowania włącznie. Znak ten nie zabrania skrętu w lewo od ustawienia znaku do najbliższego skrzyżowania włącznie.
Znak ten jest odwoływany przez skrzyżowanie lub znak B-24 ( Koniec zakazu zawracania ).
Subskrybuj:
Posty (Atom)